web design

Responzivní web se vykresluje správným způsobem na mobilních zařízeních a je důležitý i pro vyhledávače.

Responzivní web a responzivita designu jsou dnes již standardem. V průměru 70% návštěv každého webu tvoří uživatelé, kteří si web prohlížejí z mobilního zařízení, jako může být tablet, mobilní telefon atp. Každé z těchto zařízení má jinou velikost displeje a rozlišení a proto je nutné všechny zásadní designové prvky webu přizpůsobit i pro tyto zařízení. Každý e-shop i klasický web by proto měl mít svoji mobilní verzi webu a být responzivní.

Jak responzivita a mobilní web funguje

Pro dosažení maximálních obchodních výsledků je nutné, aby byl web i e-shop plně responzivní. V neposlední řadě pak hraje responzivita důležitou roli i pro SEO, protože Google vyhodnocuje i čitelnost webu a jeho rychlost. Více informací o tom, jak vytvořit webové stránky a o tom,  jak na fungující webdesign se dočtete v našem blogu.

Většina kvalitních systémů, jakými jsou WordPress a jeho editory  Avada nebo Elementor již základy responzivity obsahují. To znamená, že web postavený na těchto systémech již sám pozná, na jakém rozlišení a zařízení je prohlížen a zobrazí se v přednastavené responzivní podobě. To samé platí i pro další e-shop platformy, jakými jsou například  PrestashopWoocommerce. Proto s těmito systémy rádi pracujeme.

U většiny těchto systémů je možné aby zdrojová data PC i mobilní verze byla stejná, ale ve zkratce jen jinak seřazená. Více o výhodách editoru („bulideru“) pro WordPress, jakým je například vynikající Avada se dočtete v našem článku 5 kroků jak vytvořit webové stránky.

Samotnému editoru Avada se budeme věnovat v samostatném článku. Mezi jeho hlavní přednosti patří např. možnost vytvořit responzivní web a jeho mobilní verzi zcela nezávisle na PC verzi. Sami si můžete nastavit které prvky webu mají být viditelné na kterých verzích webu atd.

Ukázka rozdílů v seřazení elementů a grafice u PC a mobilní verze.

Chcete se dozvědět více informací? Kontaktujte nás, poskytujeme konzultace zdarma!

Mohlo by Vás také zajímat

Důvěřují nám firmy i jednotlivci

Nevíte si rady?

Jsme připraveni Vám ihned pomoct. Ozvěte se nám a najdeme řešení.