web design

Stručný přehled o tom, jak vytvořit E-shop a přehled systémů Prestashop vs Woocommerce.

Pokud máte v plánu si vytvořit e-shop na míru a nechcete platit žádné měsíční poplatky za pronájem e-shopu, je pro Vás ideální řešení tzv. „open source“ systém, jehož instalace je zcela zdarma a je po instalaci celý kompletně umístěn na Vašem hostingu. Ale jaký systém vybrat v pomyslném souboji Prestashop vs Woocommerce?

Odpověď není jednoznačná, ale obecně platí, že  Prestashop je vhodnější pro větší projekty s více produkty, zatímco Woocommercec je vhodnější pro možnost jednoduchých úprav šablon bez nutnosti kódování. Velkým plusem obou systému je kromě neomezených možností rozšíření i obrovská vývojářská a uživatelská komunita v ČR i v zahraničí, díky které nejste vázání na jedno konkrétní vývojářské studio.

PrestaShop je starší platforma, s větší základnou uživatelů a šablon, která stále zůstává jednou z nejlepších možností, jak si vytvořit e-shop. Na druhou stranu, ač je WooCommerce relativně nový, tak nabízí tvrdou konkurenci PrestaShopu na nejvyšší pozici. Dle průzkumů je nyní WooCommerce rychleji rostoucí platforma.

Ukázka podobnosti administračního prostředí v přehledu produktů u obou e-shopu v porovnání Prestashop VS Woocoomerce.


Woocommerce a WordPress

Pokud je Vám blízký systém WordPress a znáte již základy instalace a administrace z našeho článku 5 kroků, jak vytvořit webové stránky, nebude pro Vás rozšíření Woocommerce problematické. Jedná se v podstatě o „plugin“, který z vybraných šablon WordPress dokáže udělat plně fungující e-shop během pár kliknutí. Platforma Woocommerce pak nabízí klasické možnosti jako přidání tlačítek pro provedení nákupu, košíku i pokladny.

Můžete si jednoduše vytvářet kategorie zboží, ke zboží přiřazovat libovolné atributy jako jsou například velikosti produktů a mnoho dalšího. Pro samotný systém Woocommerce pak existuje celá řada rozšíření v podobě pluginů a to i českých. Propojení s dopravci, nastavení platebních bran jsou pak otázkou jen pouhých hodin práce a testování pokud se v systému již orientujete.

Prestashop výhody a nevýhody

Jak už bylo zmíněno systém WordPress a rozšíření Woocommerce skýtá mnohem lepší možnosti pro úpravy designu na míru. Prestahop je ale mnohem starší systém s větší základnou uživatelů a vývojářů, takže jsou pro Prestahop snáze dostupné tisíce předpřipravených design šablon a pluginů pro potřebná rozšíření na míru.  V Prestashopu je svým způsobem lepší správa velkého množství produktů a kategorií, nicméně i tuto část Woocommerce velmi rychle dohání.

Samozřejmě i v Prestashopu si můžete jednoduše vytvářet kategorie zboží, zboží přiřazovat libovolné atributy atd. Velkou výhodou Prestashopu je pak práce s jazykovými mutacemi a případně měnami. Velkou výhodou pak také zůstává možnost práce s možností nastavení velkoobchodní a maloobchodní části e-shopu.

Závěr a zhodnocení

U obou systému je pak možné velmi dobře pracovat se SEO a dlouhodobě vylepšovat všechny jeho faktory, aby se Váš e-shop dostával na co nejlepší pozice ve vyhledávání i bez placených PPC reklam, ale Woocommerce má v těchto možnostech navrch, díky sofistikovanějším pluginům vývojářské základny WordPress.

Velkou výhodou obou systému pak je, že pokud máte čas si nastudovat dokumentaci a umíte si nastavit hosting, zvládnete si vytvořit e-shop zcela sami s vlastním designem bez nutností kódování. Pokud Vás jeden z těchto systému zaujal, neváhejte se na nás obrátit naše konzultace je zdarma. Pomůžeme Vám vybrat z nepřeberného množství šablon a pluginů ty nejlepší, jako našim klientům v referencích.

Chcete se dozvědět více informací? Kontaktujte nás, poskytujeme konzultace zdarma!

Mohlo by Vás také zajímat

Důvěřují nám firmy i jednotlivci

Nevíte si rady?

Jsme připraveni Vám ihned pomoct. Ozvěte se nám a najdeme řešení.